Tags: 100g qsfp, sata hdd 40gb, 10gb ethernet, 10 gb ethernet, mikrotik, ipod harddisk 40 gb, qsfp transceiver, qsfp modul, cisco, 10 gb netværkskort.

kr3 847.14 kr3 886.00
  • På lager
  • t780


Netværk XL710QDA2BLK 40Gb QSFP Ethernet Konvergerede Adapter netværkskort XL710-QDA2

Om Beskrivelse:

Produkt Kode: XL710-QDA2

Chipset: For X71040

Stik: 2 * QSFP Stik

Ledningsføring: 40G Multi-mode Fiber,40G Single-mode fiber

QSFP Direkte tilslutning af Kabler.

Bus Type: PCI Express 3.0(8GT/s)

Bus-Hastighed (MHz).Bredde: x8 PCI Express lane, betjenes i x8 og x16 slots.

Data Rate(s), der Understøttes per Port: 40 Gigabit

IEEE-Standard/Netværk Topologi: 40GBASE-SR, 40GBASE-LR

Gældende Netværk Type: 40 Gigabit Ethernet

Anvendelse områder: - Server

LEDs: 4 (1/port, link og hastighed) lyser og blinker

I fuld højde og en lav-profil, skrue-on beslag, der følger med hver adapter Operativsystemer:

Windows Server 2012 R2*, Windows Server 2012 R2 Kerne, Windows Server 2012,

Windows Server 2012 Kernen, Windows Server 2008 R2*, Windows Server 2008 R2-Core,

Linux* Stabile Kerne, version 2.6.32/3x, Linux RHEL 6.5 og RHEL 7.0,

Linux SLES 11 SP3 og SLES 12, FreeBSD* 9 og FreeBSD* 10, UEFI* 2.1,

VMware ESXi 5.1(Begrænset Funktionalitet), VMware ESXi 5.5

Du vil modtage:

1 x Ethernet Integrerede netværkskort XL710 10/40 GBE

1 x Lav Profil Beslag

1 x Driver-CD check Venligst billeder for at få flere oplysninger.


  • Pakke: ja
  • Model-Nummer: 31-XL710-QDA2
  • Interface Type: PCI Express
  • Mærke: BTBcoin


Skriv en anmeldelse

Relaterede varer